Kilka słów o profesjonalnych drukarkach 3D dostępnych na polskim rynku

Kilka słów o profesjonalnych drukarkach 3D dostępnych na polskim rynku

Jeśli chcesz nabyć 3D drukarki, koniecznie sprawdź cadxpert.pl/drukarki-3d/.

W asortymencie firmy CadXpert znajdują się tylko drukarki 3D od wiodących producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również FormLabs i MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszym asortymencie, pracują m.in. w technologiach: SLA, PolyJet i FDM.

Drukarki 3D Stratasys – obniżą wydatki na produkcję

Marka Stratasys jest światowym liderem na rynku drukarek 3D. Od przeszło 30 lat – a konkretnie od 1988 roku – dostarcza klientom nowoczesne rozwiązania oraz instrumenty. Szacuje się, że stosując drukarki 3D oraz inne urządzenia Stratasys można nieomalże o 90% obniżyć wydatki na produkcję i czas przeznaczony na proces produkcyjny. Nadrzędne założenia pracy ekspertów firmy Stratasys to zapewnianie najwyższej jakości usług i urządzeń, jak również wsparcie merytoryczne oraz techniczna. Najlepiej sprzedające się urządzenia oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, zalecane dla biznesu oraz przemysłu. Nowinką w ofercie CadXpert jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do szybkiego prototypowania z fabryczną precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – pionierska technologia LFS

Następnym liderem produkcji drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta firma w branży maszyn do druku przestrzennego? Formlabs zaopatrzą przedsiębiorstwa w niezmiernie zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, takie jak SLS i SLA. Nową propozycją w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – niewielkie urządzenie, pracujące w autorskiej, pionierskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która jest formą technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszelkie inne urządzenia Formlabs – cechuje się łatwą obsługą oraz ergonomiczną budową. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Jeszcze lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i prędkością druku, jak również precyzyjnym odzwierciedleniem najmniejszych detali. W LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, w związku z tym można uzyskać identyczne prototypy, co jest wyjątkowo pożądane w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot dla biznesu, przemysłu, edukacji

MakerBot konstruuje wysokiej jakości zaawansowane drukarki 3D, działające wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta mają obszerne zastosowanie w przeróżnych gałęziach edukacji, przemysłu, biznesu i wielu innych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który korzysta z materiałów dostępne dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100°C. Otrzymany wydruk jest trwały oraz precyzyjny, a w czasie procesu drukowania nie dochodzi do przesunięcia się warstw oraz nie pojawiają się wypaczenia.

Dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]