Lampy solne i ich cechy lecznicze

Lampy solne i ich cechy lecznicze

Więcej o lampie solnej himalajskiej.

Lampy solne w ostatnich czasach zdobyły dużą popularność. Należy przyznać, iż są niesłychanie estetycznym dodatkiem do mieszkalnych wnętrz, zapewniającym nastrojową aurę. Jakkolwiek czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych może przynosić też korzyści zdrowotne?

Lampy solne – charakterystyka produktu

Lampy solne to nie wyłącznie śliczne dekoracje wnętrz, ale również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są stworzone z brył soli, wydobytych z kopalni, a później wydrążonych, by pomieścić wewnątrz żarówkę. W większości wypadków bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest uruchomiona, nadaje ciepłe, delikatne światło, tworząc przyjemną atmosferę w pomieszczeniu.

Zasada działania lampy solnej

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła emitowanego przez lampę, jony ujemne są uwalniane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne określane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy drobnoustroje. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, oczyszczając równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza może dostarczyć ulgę ludziom cierpiącym na alergie lub ewentualnie kłopoty z układem oddechowym.

Lampy solne – właściwości zdrowotne

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych zwykle wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze ma prawo przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą lub innymi schorzeniami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, służąc relaksowi i redukcji stresu, poprawa koncentracji – twierdzi się, iż jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy twierdzą, iż jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, inaczej zanieczyszczeń wytwarzanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie popularne dodatki do mieszkalnych wnętrz, ale również potencjalne źródło wigoru oraz właściwego nastroju.

Dane:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]