Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Więcej szczegółów o listwie podłogowej

Z pozoru są niewiele wnoszącym elementem, jednakże ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na schludne poprowadzenie przewodów oraz ochraniają dolną część ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To z pewnością dostateczny powód, by nie lekceważyć ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF lub PVC

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i wspaniale koresponduje z eleganckimi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem rozsądnym wyborem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z MDF albo PVC, które imitują te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i one mogą być wykonane zarówno z różnych tworzyw, jak i z litego drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, jeżeli kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]