Lonża jeździecka – niezastąpiona podczas lekcji jazdy

Lonża jeździecka – niezastąpiona podczas lekcji jazdy

Jeśli chcesz nabyć lonżę jeździecką, zobacz tu

Lonża dla konia to sprzęt popularnie wykorzystywany w trakcie lekcji jazdy konnej oraz tresur. Jakiego rodzaju lonże jeździeckie są dostępne w sklepach? Z czego są wytwarzane te akcesoria i gdzie warto je kupować?

Rodzaje oraz przeznaczenie lonży dla konia

Lonża jeździecka to właściwie długa linka, z reguły 5-8 metrowa, na której prowadzony jest koń podczas nauki jazdy i doskonalenia technik związanych z łapaniem strzemion, dosiadem, utrzymywaniem balansu w siodle, jak również trzymaniem wodzy. Zwierzę jest prowadzone po obwodzie okręgu, natomiast lonża jest wykorzystywana do korygowania reakcji konia. Przyrząd ten służy również woltyżerom oraz artystom cyrkowym do szlifowania umiejętności i zabezpieczania prezentowanych trików. Lonża jest dodatkowo pomocna przy hipoterapii. Lonża jeździecka może również być wykorzystywana podczas ćwiczeń bez jeźdźca – w takiej sytuacji jest stosowana do treningu młodych zwierząt i zagwarantowania im należytej porcji ruchu.

Lonża dla konia – gdzie znaleźć asortyment od popularnych marek?

Szeroki wachlarz akcesoriów jeździeckich znajdziesz w bogato wyposażonych sklepach online, które sprzedają specjalistyczny oprzyrządowanie w dobrych cenach. Dostarczają one lonże dla konia od najlepszych wytwórców – takich jak Imperial Riding, Kerbl czy Waldhausen. Interesuje Cię lonża w czarnym, czerwonym, a może turkusowym kolorze? Internetowy sklep jeździecki Horse-Trade daje szeroki asortyment akcesoriów, które sprostają wymaganiom nawet najwybredniejszych miłośników koni. W sklepie dostępne są artykuły wykonane m.in. z nylonu. Lonże wykonane są z miłego w dotyku, delikatnego tworzywa i wyposażone w obrotowe zapięcie.

Dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]