Maska na twarz ochronna – dlaczego powinniśmy z niej korzystać?

Maska na twarz ochronna – dlaczego powinniśmy z niej korzystać?

Zamów maseczkę ochronną

Jeszcze niedawno maska ochronna kojarzyła się tylko ze służbą medyczną albo gromadami turystów odwiedzającymi Polskę. Ostatnio z powodu rozprzestrzeniających się cyklicznie ciężkich chorób zakaźnych przenoszonych drogą kropelkową, jednorazowe maseczki na twarz oraz te, których można używać kilkukrotnie, są przez Polaków zakładane na co dzień.

Do czego służą maseczki wielorazowe?

Maski ochronne zakrywają usta i nos, dzięki czemu prawdopodobieństwo przedostania się wirusów i zarazków do systemu przez śluzówkę zmniejsza się. Niektóre modele maseczek zaopatrzone są w przejrzystą plastikową przesłonę, która w pełni chroni twarz, a głównie oczy, przez które także może dochodzić do infekcji. Maski ochronne powinny być zakładane przez lekarzy, pracowników szpitali oraz ratowników, którzy są codziennie narażeni na bezpośrednią, długotrwałą styczność z osobami roznoszącymi chorobę. Zdrowym osobom takie maski przydadzą się do ochrony przed groźnymi patogenami w trakcie pracy lub korzystania z komunikacji miejskiej. Stało się to bez wątpienia przymusem w okresie zagrożenia „złapaniem” nadzwyczaj niebezpiecznego koronawirusa COVID-19.

Jaką maseczkę ochronną wybrać do powszedniego użytku?

Maska na twarz musi mieć styczność ze skórą włącznie nie drażniącą powłoką materiału, np. bawełny. Maski ochronne powinny być komfortowe oraz zapewniać bezproblemowe oddychanie. Dobrze jest wybierać maski na twarz, które wykonano z certyfikowanych materiałów filtracyjnych używanych w medycynie i które są ozonowane przed zapakowaniem. Z niektórych masek można korzystać kilka razy, oczywiście pod warunkiem trzymania się wytycznych znajdujących się w instrukcji do opakowania dołączonej.

Dane:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]