Maski do włosów – regenerują i odżywiają

Maski do włosów – regenerują i odżywiają

Kup naturalne maski do włosów

Nasze włosy wystawione są na działanie wielu szkodliwych czynników. Na ich wygląd niekorzystnie oddziałują między innymi niektóre zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, słońce lub silny wiatr. Jednakowo niebezpieczna jest stylizacja za pomocą suszarki lub prostownicy, farbowanie, użycie nieodpowiednich kosmetyków czy też zasypianie z mokrymi włosami. To powoduje, że włosy potrzebują permanentnej pielęgnacji. Jeżeli zniszczenia nie są znaczne, możemy do tego wykorzystać odżywkę. W wielu przypadkach jednakże ten kosmetyk bywa nieskuteczny.

Odżywki a naturalne maski do włosów

Maski do włosów powodują bardziej intensywną regenerację niż typowe odżywki. Lepiej również zabezpieczają włosy. Styliści nierzadko nazywają je „posiłkiem” dla włosów – z nich czerpane są składniki odżywcze, dzięki którym możliwe jest odbudowę nawet krańcowo uszkodzonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek sposobem aplikacji – wymagają one dłuższego trzymania na włosach. Żeby przeniknęły w głąb komórek skóry i włosów, trzeba je spłukać dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich silne działanie, rekomenduje się korzystać z nich nie częściej niż raz na tydzień.

Maski nawilżające do włosów – jaki jest ich skład?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów posiadają więcej substancji odpowiedzialnych za poprawę kondycji włosów. Zależnie od przeznaczenia danego kosmetyku, poszczególne składniki mogą być skompilowane tak, aby ochraniać włosy przed niekorzystnymi czynnikami (np. promieniowaniem UV) lub by je odbudować. W tym celu stosuje się takie substancje jak keratyna, silikony, a także wszelkiego typu olejki. Naturalne maski do włosów zawierają oprócz tego wyciągi roślinne (m.in. z aloesu) lub jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]