Mopy do mycia podłóg dla firm i instytucji

Mopy do mycia podłóg dla firm i instytucji

Zamów mop płaski

Mycie podłogi zdaje się bardzo prostym obowiązkiem – potrzebne są do tego woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Sprawa się jednak komplikuje, gdy chodzi o kłopotliwe do usunięcia, nietypowe zabrudzenia lub dużą powierzchnię. Wówczas warto sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym leży ich przewaga nad standardowymi, wykorzystywanymi codziennie w naszych domach sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Czym wyróżniają się mopy profesjonalne?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza 2 cechy – jego szerokość oraz tworzywo, z którego go wykonano. Pierwszy atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię zdołamy umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, gdy mop ma mieć zastosowanie do mycia posadzki o dużym metrażu – na przykład parkietów na boiskach, sal tanecznych czy hallów. Od drugiej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego trwałość. Warto też pamiętać, że twardsze włókna lepiej czyszczą pobrudzenia niż miękkie.

Profesjonalny mop do mycia podłóg to nie wszystko!

Mop jednak nie wystarczy, aby pracownicy zespołów sprzątających mogli szybko i efektywnie myć posadzki. Nieomal jednakowo istotne są również dodatkowe akcesoria. Wśród nich specjalną uwagę warto zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być dopasowana do wzrostu pracownika, a on sam powinien być w miarę lekki. Tylko wtedy obsługa mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest też jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyciskania mopa, a odpowiednio dobrane w znacznym stopniu upraszcza i skraca czas pielęgnacji podłóg. W czasie czyszczenia rozległych powierzchni warto wybrać zestaw wiadra z mopem.

Dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]