Oddychaj pełną piersią – o oczyszczaniu powietrza

Oddychaj pełną piersią – o oczyszczaniu powietrza

Nawet rezydentom małych polskich miejscowości doskwiera problem marnej jakości powietrza. Powietrze w Polsce jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych w całej Unii Europejskiej. Brak wytycznych dotyczących domowych instalacji grzewczych i sankcji za spalanie w paleniskach szkodliwych surowców (jak m.in. produkty z plastiku czy gumy) oraz trwający przez dziesięciolecia brak przepisów dotyczących instalacji grzewczych, wywołały duże zapylenie powietrza. Oddziałuje to niekorzystnie na zdrowie obywateli. Czy można w takim razie zatroszczyć się o oczyszczanie powietrza we własnym domu?

Oczyszczanie powietrza – pozbądź się pyłu PM2.5

Sprawa oczyszczania powietrza to zagadnienie, które wszystkie państwa wysoko uprzemysłowione muszą bezwzględnie rozwiązać, jeżeli zależy im na zdrowiu ich obywateli. Będzie to bez mała długi oraz niełatwy proces. Zamiast jednak czekać, aż poprawi się jakość powietrza, można od razu samodzielnie zatroszczyć się o jego oczyszczenie. Za sprawą pokojowych oczyszczaczy powietrza w paręnaście minut można skutecznie pozbyć się cząstek pyłu zawieszonych w powietrzu (PM2,5 oraz PM10), a także większości zarazków i wirusów, powodujących nieraz poważne schorzenia. Atuty stosowania urządzenia do oczyszczania powietrza cenią sobie zwłaszcza osoby chorujące na astmę czy alergię, ale i ludzie zdrowi szybko poczują dobroczynne oddziaływanie czystego powietrza.

Urządzenia do oczyszczania powietrza – które kupić?

Osoby przebywające blisko autostrad i obywatele silnie uprzemysłowionych terenów powinni kupić oczyszczacze, które skutecznie dadzą sobie radę z dużą zawartością pyłu w powietrzu. Idzie tutaj głównie o przechwycenie drobnych pyłów zawieszonych, oznaczanych skrótami PM2.5 i PM10. W procesie oczyszczania powietrza urządzenie powinno też wyłapać nie tylko zarazki, drobnoustroje oraz zalążki grzybów, ale też groźny dla zdrowia formaldehyd, który bywa obecny w naszych mieszkaniach w mniejszej lub większej kondensacji. Kupując sprzęt do oczyszczania powietrza, należy zwrócić uwagę czy posiada ono najważniejsze atesty.