Pudełka i kapsle na monety – nie pozwól zarysować swoich numizmatów

Pudełka i kapsle na monety – nie pozwól zarysować swoich numizmatów

Jeśli szukasz pudełek na monety, koniecznie sprawdź https://goldbroker.pl/kapsle-pudelka/.

Wartość kolekcjonowanych przez numizmatyków okazów może zwiększyć się wyłącznie wówczas, gdy zachowają się one w doskonałym stanie. Jak wobec tego ochraniać zarówno niezbyt cenne, ale też niesłychanie rzadkie numizmaty? Zalecamy specjalne kapsle oraz pudełka.

Kapsle do monet – szczelna i twarda osłona

Kolekcjonerzy mają przyjemność nie tylko z samego zakupu numizmatów, ale również z ich układania, przeglądania czy okazywania innym pasjonatom monet. Na nieszczęście, każde wzięcie do ręki numizmatu, w szczególności egzemplarza w stanie idealnym wykonanego z delikatnego kruszcu (m.in. ze złota), może skończyć się jej zarysowaniem. W związku z tym poleca się chować cenne numizmaty w kapslach do monet, które produkowane są w kilkunastu rozmiarach odpowiadającym średnicom popularnych monet kolekcjonerskich. Kapsle produkuje się z tworzywa sztucznego o wysokiej przezroczystości, i choć łatwo się je otwiera oraz zamyka, są one hermetyczne i porządnie ochraniają monetę przed niepożądanym oddziaływaniem powietrza czy wody. W sklepach dla kolekcjonerów monet sprzedawane są dwa typy kapsli do monet – okrągłe oraz kwadratowe, z piankowym wkładem dostosowanym do ułożenia na nim monety o określonej średnicy. Bardzo istotny jest staranny dobór rozmiaru kapsla do średnicy monety, bo to unieruchomi ją wewnątrz pojemniczka i obniży niebezpieczeństwo uszkodzenia jej awersu, rewersu, ale też rantów.

Pudełka na monety – cały zbiór w jednej skrytce

Kapsle są doskonałą metodą ochrony numizmatów, ale jak wygodnie oglądać kolekcję, gdy jest w nich schowana? Polecanym wyjściem jest zakup pudełka na monety od tej samej marki, której kapsli już używamy. W takim pudełku układamy kwadratowe kapsle jeden za drugim w specjalnych przegródkach. Da się w nich też składować numizmaty w tekturowych holderach – tych pomieści się tu o wiele więcej aniżeli plastikowych kapsli. Pudełka i kapsle na monety od renomowanych producentów mogą efektywnie chronić eksponaty nawet przez okres 10 lat!

Dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]