Smaki najlepszych kaw w domu – kapsułki do ekspresu

Smaki najlepszych kaw w domu – kapsułki do ekspresu

Kup kapsułki do ekspresu

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki ciepłej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się też z przyjaciółmi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w kraju. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale wciąż pijemy go zazwyczaj w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest szybko i wygodnie.

Kapsułki z kawą porównywalnie dobra jak w kafejce

Kiedy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków albo fantazyjnie przygotowaną idziemy na ogół do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować przeróżne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, w związku z tym nie wiemy jak zamienić espresso w idealne latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego wzięta od dziesięcioleci, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przygotować w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kawę w kapsułkach? Głównie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się perfekcyjnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podsunięcie kubka lub filiżanki o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż sprzęt wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki do kawy – aromatyczna kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są kosztowne – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Sama kawa w kapsułkach to również nie jest znaczny koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można zaparzyć w domu za niecałe 1,20 zł – 1,50 zł. Cena waha się rzecz jasna zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem serwowanym w kawiarni, jest to najczęściej ok 10%-15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich dużą zaletą. Amatorzy kawy jednak zastanawiają się często czy kupując ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do zakupu kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezpodstawne obawy. Aktualnie do wszystkich popularnych systemów, m.in. Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można nabyć kompatybilne kapsułki.

Dane:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]