Środek do czyszczenia elewacji – remedium na graffiti

Środek do czyszczenia elewacji – remedium na graffiti

Potrzebujesz środków do mycia elewacji? Wejdź na http://tinyurl.com/ycjahp62

Na przestrzeni kilku ostatnich lat problem wandalizmów na murach i elewacjach budynków znacznie przybrał na sile. Z reguły mają one formę napisów namalowanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest żadna, oprócz tego zazwyczaj hasła te zawierają treści rasistowskie lub obcesowe. Nie dziwi zatem, że właściciele lub administratorzy budynków robią co w ich mocy, aby usunąć je z elewacji. W tym celu przeważnie decydują się na ponowne pomalowanie ściany – to jednak jest całkiem kosztowne i pochłania mnóstwo pracy. Alternatywą dla przemalowania może być wykorzystanie środka do usuwania farby.

Działanie środka do mycia elewacji?

Działanie takich środków opiera się na czynnikach aktywnych rozpuszczających komponenty popularnych farb – przede wszystkim rozmaitego rodzaju żywice. Ich specyficzny skład powoduje, iż preparaty tego typu umożliwiają czyszczenie nawet mocno chropowatych elewacji. Dobre preparaty do usuwania farby nie mają w składzie rozpuszczalników takich jak toluen, które są szkodliwe dla ludzi i otoczenia. Użycie środków do mycia elewacji polega na naniesieniu ich na fasadę obiektu – w tym celu należy użyć szerokiego pędzla bądź wałka. Po około godzinie środek trzeba opłukać myjką ciśnieniową bądź spłukać wodą.

Kto powinien wybrać środki do czyszczenia elewacji?

Środek do usuwania farby olejnej powinien znajdować się pod ręką wszelkich ekip czyszczących, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, gdyż to przede wszystkim elewacje niestrzeżonych bloków są narażone na akty wandalizmu. Małe opakowanie preparatu przyda się także właścicielom sklepów, domów jednorodzinnych czy firm. Zakup preparatu do czyszczenia elewacji to w obliczu konieczności pomalowania ścian po raz kolejny spora oszczędność – zarówno jeśli chodzi o czas niezbędny do zrealizowania tej pracy, jak i koszty kupna farby.

Dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]