Środki dezynfekcyjne – skład i działanie

Środki dezynfekcyjne – skład i działanie

Znajdź środki odkażające

Specjalistyczne środki do dezynfekcji pozwalają zachować czystość przeróżnych powierzchni. Gdzie są wykorzystywane i w jaki sposób działają? Czemu warto się w nie zaopatrzyć?

Środki do dezynfekcji – skład i działanie

Dostępne na rynku środki dezynfekujące mają na celu dekontaminację oraz mycie powierzchni i narzędzi. Dzięki nim możliwe jest usunięcie szkodliwych czynników mogących oddziaływać negatywnie na organizm człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Profesjonalne preparaty są wzbogacone o składniki usuwające mikroorganizmy oraz bakterie. W składzie środków do dezynfekcji powierzchni z reguły znajdziemy alkohol, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, chlor, poliaminy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, jak również wiele innych komponentów. Do szczególnie często stosowanych preparatów należą chusteczki do dezynfekcji, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych), żele oraz płyny w sprayu.

Środki do dezynfekcji – zastosowanie

Środki antyseptyczne używane są zawsze tam, gdzie wymagane jest zachowanie sterylnej czystości – na stołówkach, w kuchniach, w placówkach medycznych, gastronomicznych czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania urządzeń sanitarnych, podłóg, toalet, blatów, znajdują również zastosowanie przy myciu maszynek do mięsa, blenderów, krajalnic, sztućców oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dobranie właściwego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Należy zachować ostrożność w szczególności w przypadku nawierzchni ceramicznych – umywalek, muszli klozetowych czy pisuarów.

Dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]