Blacha trapezowa dachowa – charakterystyka i wykorzystanie

Blacha trapezowa dachowa – charakterystyka i wykorzystanie

Zobacz, gdzie kupić blachę trapezową, wejdź na https://www.regamet.pl/blacha-trapezowa/.

Blachy trapezowe tworzą wytrzymałe pokrycie, są tanie i mogą być stosowane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i składnic czy hal produkcyjnych. Dlaczego blachodachówka trapezowa ostatnio bardzo popularna?

Trapez na dach – niedroga a zarazem trwała blacha

Nazwa blachy trapezowej czerpie od jej kształtu – płaty mają przetłoczenia w przypominające trapez. Proces jej układania jest bardzo łatwy – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Materiał jest ceniony także ze względu na walory ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i montaż nie niosą za sobą wielkich kosztów. Z uwagi na niewielką cenę artykułu i nieskomplikowany montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej stosowana do kładzenia pokryć dachowych i może być znakomitą alternatywą dla droższej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to charakteryzuje się doskonałą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową wytrzyma w dobrej kondycji przez kilkanaście lat. Do tego jest bardzo lekki, dysponuje wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie można położyć blachy trapezowe?

Blacha trapezowa rewelacyjnie sprawdzi się jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego o nieskomplikowanej bryle, m.in. w stylu minimalistycznym. Najlepiej prezentuje się na obiektach z dachem o znacznej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być również wykorzystywana wszędzie tam, gdzie z przeróżnych względów nie można stosować standardowych, ceramicznych dachówek. Trapez na dach będzie też doskonale prezentować się jako wykończenie składów, garaży bądź budynków gospodarczych. Blachy trapezowe na dach dachową warto zamawiać bezpośrednio w sklepach producenta. Dzięki temu mamy pewność, że materiał jest najwyższej jakości i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci oferują bogatą paletę barw blach trapezowych, jak również akcesoria dodatkowe, m.in. orynnowanie dachu.

Dane:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08