Jak znaleźć najlepsze projekty domów góralskich?

Jak znaleźć najlepsze projekty domów góralskich?

Więcej o domach z bali Kraków na domygoralskie.com.

Drewniana zabudowa przez lata była zastępowana przez budynki ceglane. Dziś na szczęście zaobserwować możemy to, iż zainteresowanie nimi stopniowo się zwiększa. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez powodu – domy drewniane wykazują wszak wiele plusów. Najistotniejszym okazuje się z pewnością wygląd – dopasowują się zarówno do willowej, jak i rustykalnej zabudowy. Ważne jest też to, że domy drewniane są bezpieczne dla przyrody, gdyż są wykonywane tylko z odnawialnych surowców. Drewno może także absorbować promieniowanie wydzielane przez telewizory i oczyszczać powietrze, co powoduje, że ich lokatorzy wydajniej się wysypiają oraz dbają o swoje płuca.

Mnogość projektów domów góralskich

Najpopularniejszym typem domów z drewna są rzecz jasna budynki przypominające tatrzańską zabudowę. Często wykonywane są z bali, a styl ich wykończenia odwołuje się do twórczości Stanisława Witkiewicza. Oczywiście zauważymy również projekty domów góralskich, które wykonane są w nowoczesnym guście. Nierzadko także spotyka się projekty domów góralskich, które łączą rozmaite style – między innymi części betonowe. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez obaw możemy zlecić także, jeśli zamierzamy wznieść je poza Tatrami.

Kto wykona projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, iż na komfort życia w domu góralskim rzutuje w szczególności projekt, według jakiego jest wzniesiony. Dlatego stawiając na podobne wyjście, dobrze sprawdzić dotychczasowe realizacje twórcy i dowiedzieć się, co myślą o nim wcześniejsi zamawiający. Ważne jest, aby w jego portfolio było sporo projektów domów góralskich – dzięki temu zyskamy gwarancję, że nasze zamówienie będzie odpowiednio wykonane i trafi w nasze oczekiwania. Przy poszukiwaniach warto również sprawdzić się, czy projektant współpracuje z firmą, która wybuduje dom – w ten sposób inwestycja skończy się prędzej.

Dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]