Kontenery a rodzaj składowanych odpadów

kontener otwarty, kontenery hakowe

Na rynku dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, a także przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednakże mnóstwo typów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną konstrukcją oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie materiały można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do specyfiki składowanych i transportowanych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe, złom, gruz, a także zdemontowane elementy stolarki otworowej – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub produkujących granulaty najlepiej sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym uniemożliwiającym rozsypywanie się zawartości. Do gromadzenia odpadów w płynnych lub półpłynnych idealnie nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do składowania ładunków o znacznych rozmiarach niebędących odpadami albo wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (prawie identycznie jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są najczęściej dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Dane:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]