Nigdy więcej rażącego światła – rolety wewnętrzne dla Ciebie

Nigdy więcej rażącego światła – rolety wewnętrzne dla Ciebie

Odmiennie od mieszkańców krajów skandynawskich, Polacy przywykli do zasłaniania okien. Tak chronimy naszą prywatność, ale także pozwala to regulować ilość promieni słonecznych wpadających do mieszkania. Zwykle do zasłaniania okien korzystamy z zasłon i firanek, ale w ostatnich kilkunastu latach często wybieramy wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie rolety wewnętrzne znajdziemy w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy szeroki wybór różnych rodzajów rolet: rzymskich, zaciemniających, ściennych czy okiennych. W większości z nich zakupimy też wszelkie niezbędne dodatki, tj. karnisze metalowe, kółka z żabkami, rozety oraz wsporniki sufitowe i ścienne. W jednym miejscu jesteśmy w stanie skompletować pełen zestaw niezbędny do założenia rolet. Natomiast to, które rolety wybierzemy, będzie już zależało od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, żeby robić zakupy z głową. Na przykład, rolety rzymskie dobrze prezentują się na niedużych oknach, jednak nie nadają się dla osób cierpiących. Na takich roletach łatwo zbiera się kurz, ponieważ wykonywane są one z tkanin firanowych i zasłonowych.

Rolety dzień-noc – promienie słoneczne pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad dopływem światła do pokoju służą rolety dzień i noc. Zdadzą egzamin prawie we wszystkich pomieszczeniach: w pokoju dziecięcym, biurze, salonie, a także w łazience. Takie rolety posiadają przemienny splot wstęg transparentnych i zaciemniających. Dzięki wielu możliwościom ich ustawienia względem siebie umożliwia regulację natężenia światła, które będzie przez nie przenikać. Co ważne, regulacja ma miejsce bez konieczności opuszczania i podnoszenia rolet! Natomiast rozpowszechnione rolety zaciemniające dają pełne zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ wyprodukowane są z materiału nieprzepuszczającego promieni słonecznych. Rolety zaciemniające sprawdzą się przede wszystkim w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na zamówienie – o czym pamiętać

Nasze okna nie zawsze mają standardowe wymiary i okazać się może, że rolety o wymiarach oferowanych przez producenta nie będą pasować. Wtedy pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, by właściwie zmierzyć rozmiar okien, gdyż niewłaściwie dobrane rolety nie spełnią swojego zadania, poza tym będą mało estetyczne. Jeśli zatem brak nam doświadczenia albo nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, zlećmy to profesjonaliście.