Piękno i wytrzymałość naturalnego surowca – drzwi wejściowe drewniane

drzwi zewnętrzne drewniane

Drzwi wejściowe wykonują wiele funkcji – separują od szumu docierającego z ulicy, chronią dom przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi i zabezpieczają przed włamaniem. Czy warto wybrać drewniane drzwi zewnętrzne? Kiedy zamówić drzwi dwuskrzydłowe?

Drzwi wejściowe drewniane nie deformują się

Kupno drzwi wejściowych to jeden z najważniejszych wybór, który musi dokonać każdy posiadacz domu. Drewniane drzwi wejściowe z uwagi na swoją wytrzymałość oraz cechy od dziesięcioleci cieszą się dużym uznaniem. Drewno doskonale się prezentuje i można je wykończyć na sporo sposobów. Odpowiednio wykonane drewniane drzwi zewnętrzne charakteryzują się energooszczędnością i posiadają niski współczynnik przenikania ciepła, co sprawia, że koszty ogrzewania są dużo niższe, a mimo wszystko w domu odczuwamy komfort termiczny. Szukając drzwi do domu wypada zwrócić uwagę na modele o przekroju 92 mm ewentualnie 68 mm. Z uwagi na swoje właściwości dużym popytem wyróżniają się szczególnie ocieplane drzwi zewnętrzne wykonane z drewna trójwarstwowo klejonego – są one odporne na uszkodzenia mechaniczne i wykrzywienia, więc bardzo dobrze sprawdzają się w zabudowie jednorodzinnej. Współczesne drewniane drzwi zewnętrzne posiadają uszczelki najnowszej generacji.

A może drzwi drewniane dwuskrzydłowe na wymiar?

W sprzedaży znajdziemy także drzwi drewniane na wymiar, które są rekomendowane w przypadku nienormatywnych otworów drzwiowych. Natomiast drzwi wejściowe dwuskrzydłowe to oferta dla osób, którym zależy na niebanalnym designie. Jeżeli szukamy drewnianych drzwi wejściowych dwuskrzydłowych na wymiar, należy zlecić ich produkcję przedsiębiorstwu, które wykonuje spersonalizowane wzory na zlecenie, a przy tym zapewnia długą gwarancję na swoje produkty. W drzwiach drewnianych można umieścić efektowne szyby, np. witrażowe. Kupujący mogą też wybierać spośród ogromnego wachlarza szyldów. Prócz walorów estetycznych, wypada również uwydatnić inne cechy, którymi wyróżniają się dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Często wyposażone są one w systemy antywyważeniowe, dzięki czemu ciężko je wyłamać. Zapewnia to lokatorom doskonałą ochronę. Drzwi wejściowe dwuskrzydłowe są wyposażone także trzypunktowy zamek listwowy, a kupujący może zdecydować się na niski próg drewniany bądź aluminiowy. Współcześnie do produkcji drewnianych drzwi wejściowych korzysta się z najwyższej jakości impregnatów, które chronią ich powłokę przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych.

Dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]