Problemy z budową domu? Pomoże architekt

Problemy z budową domu? Pomoże architekt

Na joannaklusak.com dowiesz się jak skorzystać z porad architekta Kraków.

Wzniesienie domu to niewątpliwie najistotniejsza inwestycja dla każdego z nas. Warto więc dokładnie to obmyślić oraz pamiętać o poradach fachowców. Największy wpływ na to, jakie skutki przyniosą nasze działania, ma niewątpliwie projekt budynku. Możemy wprawdzie nabyć gotowy projekt, ale by zyskać gwarancję, że dom okaże się taki jak sobie wymarzyliśmy, warto skorzystać z porad architekta. Z uwagi na fakt, że wielu z was nie zdaje sobie sprawy, czym naprawdę się para, powinniśmy napisać na ten temat kilka zdań.

Czym zajmie się architekt?

To, czy projekt spełni nasze potrzeby, zależy przede wszystkim od przebiegu spotkania z architektem. Przygotowując się do architekta musimy przemyśleć, czego oczekujemy po wznoszonym domu oraz potrafić przekazać mu to. Należy również zaznajomić się z głównymi ustawami na temat budowy domu – dzięki temu łatwiej się porozumiemy z architektem. Nie powinniśmy oczywiście się stresować, bo w razie problemów możemy liczyć na jego pomoc.

Architekt stworzy projekt wykonawczy i budowlany

W pierwszej kolejności architekt przygotuje projekt budowlany. Właśnie ten projekt będzie brany pod rozwagę przez urzędników przed daniem nam pozwolenia na budowę. Muszą być w nim zawarte technologie, na jakich oprze się nasza budowa. Projekt wykonawczy wykorzystamy zaś do znalezienia firmy budowlanej i będzie niezbędny do odbioru budowy. Treść obu projektów ustalają odpowiednie przepisy.

Dane:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]