Remont okien zabytkowych? O tym pamiętaj

Remont okien zabytkowych? O tym pamiętaj

Sprawdź, gdzie kupić okna drewniane zabytkowe, wejdź na www.oknostol.com.pl

Okna zabytkowe zwykle prezentują się dużo korzystniej niż te wykonywane obecnie więc są wielką ozdobą budynków. Walory wizualne to oczywiście ich nie ostatnia zaleta, a na ich cenę w znacznej mierze rzutuje także wiek. Podobnie jak inne przedmioty zabytkowe, także okna muszą być remontowane według prawa – ich remontu nie możemy wykonywać samodzielnie z wykorzystaniem dostępnych w markecie surowców. Czym jednak wyróżniają się okna zabytkowe? Jak je restaurować? Kto może wykonać takie prace?

Jak rozpoznać okna zabytkowe?

Okna zabytkowe zazwyczaj posiadają więcej dekoracji niż współczesne. Rzadko są też uchylane, co sprawia, iż niezbędne stają się lufciki, z użyciem których możemy wietrzyć pomieszczenie. Okna zabytkowe, jak już nadmieniliśmy, wykonane są zwykle z drewna – surowca, jaki wykazuje wiele zalet, lecz wymaga regularnej konserwacji, a oprócz tego łatwo go zepsuć. Dlatego tak ważne są kwalifikacje osób konserwujących okna zabytkowe.

Komu zlecić remont okien zabytkowych?

Okna zabytkowe zazwyczaj mają budowę skrzynkową, która wymaga najwyższych umiejętności – taki typ okna charakteryzuje się bowiem użyciem wielu, obecnie już nieczęsto spotykanych, technologii. W związku z powyższym, nawet najlepsi specjaliści nie powinni remontować okien zabytkowych, jeśli nie posiadają dokumentów zaświadczających ich umiejętności, które zostały wydane przez odpowiedni organ – w innym wypadku mogą otrzymać wysokie kary.

Dane:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]