Środki do ochrony drewna – bejca, ług i woski do drewna

Środki do ochrony drewna – bejca, ług i woski do drewna

Szukasz ługu do drewna? Zobacz tu

Środki do ochrony drewna to preparaty używane zarówno w przypadku mebli znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jak działają impregnaty do drewna i z jakiego powodu warto ochronić nimi meble?

Zastosowanie środków do impregnacji drewna

Drewno to materiał nadający wnętrzu przytulnego charakteru. To surowiec często używany do produkcji mebli oraz elementów wykończeniowych (podłogi, okładziny na schody, balustrady). Dostępne w sprzedaży środki do ochrony drewna zabezpieczają surowy materiał przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych – promieniowania UV czy wilgoci, dzięki czemu meble pozostają w nienagannej kondycji przez wiele lat. Doskonałe rezultaty gwarantuje olejowanie i woskowanie drewna, a wspaniałe efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione czynności pozwalają na uzyskanie interesujących efektów kolorystycznych – na przykład pożądane wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Znajdujące się na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Konserwuje się nimi deskę tarasową, meble ogrodowe, huśtawki oraz mnóstwo innych elementów. Tymczasem środki używane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im olśniewający połysk, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne desek. Starannie skompilowane składniki zawarte w impregnatach powodują, że podłoga jest w wyższym stopniu wytrzymała na eksploatację i zniszczenia. Należy jednak pamiętać, iż drewniane parkiety należy pielęgnować we właściwy sposób – myć środkami na bazie wosków i olejów.

Dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]