Wynajem szalunków dla przedsiębiorstw budowlanych

wynajem szalunków, wypożyczalnia szalunków

Szalunki to krótkotrwałe elementy konstrukcyjne, przede wszystkim składające się z sklejki laminowanej, desek czy też metalu, które są szeroko wykorzystywane w branży budowlanej. Stosuje się je do stawiania, kształtowania stosownego kształtu, jak również podpierania konstrukcji z betonu bądź żelbetonu. Służą one także do zabezpieczania wykopów w gruncie i wzmacniania otworów w murach (np. drzwi albo okien). To dzięki nim możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie stropów, betonowych cokołów ogrodzeń, schodów, nadproży i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Typy konstrukcji i wynajem szalunków

Szalunki, nazywane także deskowaniem, dzielimy ze względu na sposób ich używania – odróżniamy szalunki stropowe, ścienne, a także moduły używane przy wykopach. Szalunki stropowe można podzielić na dźwigary, podpory i stolik szalunkowy, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Z kolei wśród szalunków do wykopów można wyróżnić ciężkie, średnie oraz lekkie. Sporo firm budowlanych wypożycza obecnie moduły konstrukcyjne – wynajem szalunków jest bardzo popularny szczególnie wśród niewielkich przedsiębiorstw, które nie dysponują własnymi systemami szalunkowymi.

Wynajem szalunków – dlaczego warto?

Dlaczego warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Podmioty świadczące tego rodzaju usługi w Krakowie i innych miejscowościach, dysponują rozległym wachlarzem materiałów konstrukcyjnych, jak również proponują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków zda egzamin też bardzo dobrze przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas oraz wyraźnie przyspiesza prace budowlane.

Dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]