Zalety i zastosowanie blachodachówki panelowej

Zalety i zastosowanie blachodachówki panelowej

Potrzebujesz blachodachówki? Sprawdź https://regamet.pl/blachodachowka/.

Blachy na dach to w dzisiejszych czasach jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Oczywiście spore zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich wspaniały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha na dach to także bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (jedno- i wielorodzinnych), a także gospodarczych i handlowych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby ułożone z jej użyciem pokrycie było estetyczne i, co istotne, naprawdę silne.

Blacha dachowa – cechy i atuty

Blacha na dach wyrabiana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która później zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką wytrzymałość. Istotne jest dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest całkiem lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego surowca oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się licznymi atutami. Wśród nich główna okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na wilgoć i związana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki odróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, a także wgniecenia będące konsekwencją opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Adekwatnie dobrane warstwy lakiernicze są również odporne na działanie promieni UV, co sprawia, iż zachowują one swoją estetykę nawet po latach od montażu. By jednakże cieszyć się tymi atutami, blachy dachowe powinno się kupić w wypróbowanych miejscach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy dachowe – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blacha dachowa, z powodu niskiej wagi, znajduje obszerne zastosowanie przy renowacjach starych budynków o niskiej lub nadwątlonej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i dość tania – oraz przy budowaniu i remontach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin także w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o znacznym nachyleniu.

Dane:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08