Zastrzyk adrenaliny w górach – rafting po Dunajcu

Zastrzyk adrenaliny w górach – rafting po Dunajcu

Odpoczynek na rzekach kojarzymy głównie ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróży, który jest w naszym kraju znany od ponad wieku i nadal znajduje kolejnych miłośników. W ostatnim czasie doczekał się jednakże godnej konkurencji. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Daje on dużo większych wrażeń od spływu kajakiem, a przy tym umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i podziwianie krajobrazów nieosiągalnych dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy na Dunajcu – także dla amatorów?

Turyści wybierający rafting po Dunajcu nie mają obowiązku posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich usług przystosowują skalę trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie oczywiście umiejętność pływania i obsługi wioseł, uzyskana na przykład w kajaku lub kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, iż spływ na Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wycieczek. Żeby sprawnie poradzić sobie z wartkim nurtem oraz przeciwnościami czekającymi na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej kondycji i lubić aktywne, także nieco ekstremalne metody odpoczynku.

Rafting na Dunajcu – co zobaczymy?

Znoje samej przeprawy rekompensują jednak wspaniałe widoki. Rafting na Dunajcu to świetna okazja do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać porywające krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem tej rzeki przynależą bowiem do najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo rejonów Polski, a – można powiedzieć – i całej Europy. Spływ pontonowy na Dunajcu to także świetna opcja dla miłośników mocnych wrażeń, gdyż trasa bogata w wiele przeszkód i zakoli dostarczy wielu niezapomnianych emocji.