Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Chcesz zamówić podłogi panelowe? Sprawdź https://www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od podłogi z drewna, a wydasz na nie znacznie mniej. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak dziecinnie łatwe i każdy upora się z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy układać na suchym gruncie – dopuszczalna wilgotność wylewki to 3%. Nie możesz zapominać także o oddzieleniu ich od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli prosto ze sklepu – powinieneś odstawić je na czterdzieści osiem godzin, aż pozbędą się nagromadzonej wilgoci. Panele i narzędzia gotowe?

Układanie paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, nie zapominaj o najważniejszym – panele podłogowe powinieneś montować zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie obejrzyj je i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, gdyż potem producent ma prawo nie uznać reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłogi – najniższa wartość to piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej fasady. Połączysz je używając specjalnych klików – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wykonane z drewna lub materiałów pochodnych, panele podłogowe reagują na skoki temperatury w domu. Pamiętaj więc o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – nie będą widoczne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]