Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Potrzebujesz pomocy biura rachunkowego Katowice? Dobrze trafiłeś!

Prowadzenie finansów w niewielkich firmach okazuje się zazwyczaj źródłem sporych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, żeby przyjąć specjalistę ds. księgowości na stałe, a ich szefowie nie zawsze przygotowani na to, by sumiennie pokierować finansami. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż mogłoby się to wydawać – należy jedynie zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż poziom współpracy okaże się satysfakcjonujący?

Dobre strony korzystania z usług biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się głównie z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli zostawimy budżet przedsiębiorstwa profesjonalistom, zyskamy pewność, iż możliwe kontrole fiskusa nie skończą się wystawieniem mandatów. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to również oszczędność pieniędzy i pracy – nie musimy zajmować się finansami na własną rękę, ani rekrutować do pracy specjalisty na stałe. Warto także wspomnieć o komforcie, jaki niosą ze sobą takie usługi. Dziś nie trzeba już regularnie jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem wiele kwestii można koordynować z księgowym używając poczty elektronicznej.

Czym nie kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie można sugerować się wyłącznie jego cenami – dziwnie niskie koszty usług w wielu przypadkach oznaczają ich niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego pracownicy uzyskali wymagane uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. czy też certyfikat księgowego wystawiany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Dane:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]