Catering świąteczny – warto zamówić go profesjonalnej ekipie

Catering świąteczny – warto zamówić go profesjonalnej ekipie

Dowiedz się więcej o cateringu świątecznym na lastrada.pl.

Ostatni tydzień roku to okres, który spędzamy z reguły w rodzinnym gronie, jednak imprezy świąteczne odbywają się też w firmach. Nierzadko pracownicy firmy organizują je na własną rękę, samodzielnie przyrządzając bożonarodzeniowe smakołyki, jednak w ogromnych przedsiębiorstwach ten model działania często nie jest skuteczny. Aby więc pomóc sobie przy przygotowania firmowych obiadów wigilijnych, tych w małym gronie, jak i tych na dziesiątki osób, rekomendujemy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Barszcz czerwony, ryby, uszka z grzybami i kapustą – o cateringu świątecznym

Oczywiście, na wigilijnym stole muszą zająć swoje miejsce standardowe świąteczne dania. To zwłaszcza dania rybne, np. chrupki filet z karpia lub pstrąga, jak również zupy – z całą pewnością żurek i barszcz czerwony, ewentualnie także zupa rybna. Na stole nie powinno zabraknąć też krokietów z grzybami i kapustą, które przeważnie serwowane są wraz z wymienionym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby pełna bez zakąsek na chłodno, przykładowo bez sałatki warzywnej czy karpia po żydowsku. Wypada także zatroszczyć się o smakowity specjał na koniec obiadu. Na stół świąteczny rekomendujemy puszysty sernik, makowiec lub kutię z miodem.

Catering świąteczny – nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!

Za planowanie Wigilii w firmie warto wziąć się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Należy uzgodnić datę spotkania i dostosować go do harmonogramu urlopów zespołu. Umożliwia to precyzyjne obliczenie prawdopodobnej liczby gości uroczystości, a w efekcie ułatwi zamówienie trafną liczbę porcji. Zalecamy omówić z załogą menu i razem zamówić te propozycje z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim pasują. Ważne jest też to, żeby mieć wiedzę czy któryś z pracowników ma alergię, np. na orzechy, które mogą znajdować się w w cieście, albo są w załodze firmy weganie. Dla tych osób trzeba zamówić dania pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem posiłków świątecznych zbierają zamówienia przez większą cześć grudnia, niemniej jednak nie należy zabierać się do w ostatniej chwili.

Dane:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]