Czym wyróżnia się dobra agencja SEO? Sprawdź porady Google

jak wybrać agencję SEO

Gdy posiadasz swoje przedsiębiorstwo i tworzysz dla niego stronę firmową, zapewne po czasie myślisz nad tym, jakie działania podjąć, aby była ona widoczna pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Wiadomo przecież, że w XXI w. obecność w sieci jest jednym z podłoży sukcesu, ponieważ to właśnie tu wielu klientów pierwszy raz przeczyta o twojej działalności. Jak więc znaleźć solidną agencję SEO? Polecamy skorzystać z wskazówek specjalistów.

Google doradza, jak zatrudnić dobrą firmę SEO

Nie można negować, iż cały sektor SEO, a więc działań mających na celu optymalizację stron internetowych pod wyszukiwarki, zaistniała i nieustająco rozwija się praktycznie wyłącznie za dzięki Google. Mimo występowania innych opcji, jak przykładowo Bing, Yandex lub Yahoo, nadal najistotniejsze są pozycje zajmowane w wyszukiwarce firmy z Mountain View. Każdy zatem, kto potrzebuje być widocznym w sieci, musi spróbować powalczyć o swoje miejsce w top 3 w Google. W przypadku sektorów, w których konkurencja jest silna, przeważnie jest to nierealne bez doradztwa fachowców z firmy SEO. Google postanowiło pomóc osobom, dla których koncepcja SEO jest nowością, i nakręciło krótki film o tym, jak wybrać dobrą firmę SEO.

Czym według Google wyróżnia się solidna agencja SEO?

Maile Ohye, pracownik, Google z przeszło dziesięcioletnim stażem, w prosty sposób tłumaczy, jak poznać rzetelną agencję SEO, wymieniając wśród kluczowych cech między innymi:

  • dbałość o ogólną widoczność strony www, a nie tylko zdobywanie pozycji w wyszukiwarce na określone słowa kluczowe,
  • zapewnienie witrynie opieki technicznej i prowadzenie działań nad zwiększeniem jej użyteczności,
  • nieustanny monitoring stanu strony i okresową analizę jej statystyk,
  • zdolność szacowania budżetu i czasu potrzebnego do wykonania zakładanych działań,
  • rozpoczęcie pozycjonowania i optymalizacji od dogłębnego audytu strony.

Przedstawicielka Google akcentuje też, iż rzetelna firma SEO w żadnym wypadku nie obieca spektakularnych wyników z dnia na dzień, bowiem optymalizacja strony www jest procesem długotrwałym, nieraz dającym odczuwalne efekty na ogół po paru miesiącach pracy.