Czyszczenie WordPress z malware powierz profesjonaliście

Czyszczenie WordPress z malware powierz profesjonaliście

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o WordPress wirus, uzyskasz na wpmagus.pl

WordPress okazał się w minionych latach tak popularnym CMS-em, iż ilość sklepów oraz witryninternetowych tworzonych z jego zastosowaniem liczy się w tym momencie w milionach. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony oparte na WordPressie bywają częstym celem ataków cyberprzestępców. W razie zainfekowania strony wirusem, niezbędne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Komu zlecić usuwanie wirusów z WordPressa?

Informacje na stronie zostały podmienione bez Twojej wiedzy? Ze strony wysyłane są wiadomości-śmieci? Na witrynie widnieją linki do obcych Ci portali? A może logowanie jest zablokowane? To raptem kilka z popularnych oznak wskazujących na zainfekowaną witrynę. W takiej sytuacji nieodzowne jest bezzwłoczne działanie, aby usunąć powód infekcji, a w konsekwencji przywrócić witrynę do należytego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa częstokroć wychodzi poza zakres umiejętności osób, które na co dzień zajmują się wyłącznie projektowaniem stron oraz sklepów www na tym CMS-ie, dlatego czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek bądź po atakach hakerskich należy powierzyć ekspertom od tego rodzaju zadań.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanej strony na WordPress?

Spece podejmujący się usuwania wirusów ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich działań naprawczych przeprowadzają pełny przegląd baz danych i plików strony. Badają kod zastosowanych na stronie wtyczek i szablonów, a także pliki wp-config oraz htaccess. Podczas czyszczenia zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zmniejszą niebezpieczeństwo kolejnych ataków. Jeżeli długookresowe zainfekowanie było powodem włączenia strony do wykazu wykluczeń (na przykład w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa specjaliści mogą podjąć też wymagane czynności w celu skreślenia jej z takich katalogów. Odwrócenie wszelkich skutków zawirusowania nie jest gwarancją, iż podobna sytuacja nie zdarzy się za kilka miesięcy, toteż istotne jest regularne aktualizowanie WordPressa i stosowanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]