Endodoncja mikroskopowa – leczenie kanałowe nowoczesnym sprzętem

Endodoncja mikroskopowa – leczenie kanałowe nowoczesnym sprzętem

Zapalenie miazgi, martwica, złamanie zęba, zaawansowana próchnica bądź nieodzowność przygotowania korzenia do protezownia – te kazusy łączy fakt, iż zwykle w ich przypadku sięga się po leczenie kanałowe. Chociaż nazwa ta u niektórych pacjentów wywołuje dreszcz grozy, w rzeczywistości nie powinniśmy się obawiać tej terapii. Współczesna stomatologia posługuje się nowoczesnym wyposażeniem i skutecznymi środkami znieczulającymi, dzięki którym leczenie nawet największych ubytków nie będzie wiązało się z bólem.

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Wstępny etap leczenia kanałowego to odkrycie kanałów zęba i pozbycie się z niego miazgi zmienionej chorobowo. Składa się ona z nerwu oraz naczyń krwionośnych, toteż leczenie kanałowe wymaga użycia bardzo efektywnego środka znieczulającego. W następnej kolejności wykonuje się dezynfekcję kanału, oczyszczającą go ze wszelkich chorobotwórczych bakterii. Ostatni etap to napełnienie kanału zęba ceramiką, cementem szkło-jonomerowym, materiałem kompozytowym bądź metalem szlachetnym.

Znajdź dobrego dentystę do wykonania leczenia kanałowego?

Endodoncja, bo tak brzmi medyczne określenie leczenia kanałowego, to jeden z najbardziej złożonych zabiegów wykonywanych w gabinecie stomatologicznym. Powinno się więc wybrać rzetelnego specjalistę, który go zrealizuje. Gwarancją tego, że leczenie będzie skuteczne są możliwości, jakie daje nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wsunięciu w kanał miniaturowego mikroskopu przekazującego obraz do monitora. Stomatologia mikroskopowa pozwala dentyście na głębokie oczyszczenie, a następnie dokładne wypełnienie kanału, dzięki czemu kolejne zabiegi nie są już konieczne.