Gdzie wykorzystuje się zbiorniki ze stali nierdzewnej?

Gdzie wykorzystuje się zbiorniki ze stali nierdzewnej?

Jednym z najbardziej stabilnych chemicznie materiałów jest stal nierdzewna. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie ulega korozji i zachowuje swoje parametry nawet w krańcowych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który w chwili kontaktu z powietrzem wydziela się ze stopu i tworzy na powierzchni niewidoczną warstwę. Zabezpiecza ona stal przed negatywnym wpływem rozmaitych substancji chemicznych, a także podnosi jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Dzięki tym właściwościom zbiorniki ze stali nierdzewnej są używane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na to, iż stal nierdzewna nie reaguje z substancjami używanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są chętnie stosowane w tym przemyśle. Używa się ich zarówno w procesie produkcyjnym, jak i do magazynowania znacznych ilości gotowych mieszanek. Wymienione wcześniej właściwości sprawiają, że zbiorniki ze stali nierdzewnej są także idealnym rozwiązaniem dla zakładów produkujących i przetwarzających paliwa oraz dla przemysłu chemicznego.

Zbiorniki fermentacyjne w sektorze spożywczym

Zbiorniki ze stali nierdzewnej są często stosowane w różnych fabrykach z szeroko pojętej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa lub placówkach gastronomicznych. W browarach, piekarniach czy gorzelniach nagminnie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wykonane z tego stopu. Oferta firm zajmujących się produkcją zbiorników stalowych cieszy się powodzeniem w branży spożywczej głównie dlatego, że na tego typu naczyniach nie powstaje nalot, który mógłby sprzyjać zanieczyszczeniu ich zawartości bakteriami czy dzikimi drożdżami.