Jak przebiega zakładanie implantów stomatologicznych?

Jak przebiega zakładanie implantów stomatologicznych?

Implanty zębowe to najlepsza metoda na uzupełnienie ubytków w uzębieniu. Sprawdzą się zarówno w przypadku braku pojedynczych zębów, jak i całkowitego bezzębia. Ich największymi atutami są naturalny wygląd i stosunkowo nieskomplikowania pielęgnacja – implant wraz z koronąwygląda tak samo jak prawdziwy ząb. Przed ich zakładaniem nie ma potrzeby szlifowania sąsiednich zębów, jest to więc mniej uciążliwe dla pacjenta aniżeli założenie pełnej protezy lub mostu. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda ten proces i jakie kroki trzeba przed nim podjąć.

Implanty zębów – jak przebiega ich zakładanie?

Zabieg założenia implantów zębowych zaczyna się od zaaplikowania pacjentowi anestetyku. Poza nim ważne jest również stosowne nastawienie i poradzenie sobie ze strachem. W następnej kolejności dentysta nacina dziąsła. Umożliwia to dotarcie do tkanki kostnej i uformowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu stosuje się metody piezochirurgii oraz odpowiednio dobrane wiertła. To niezwykle skomplikowana część zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się wyczuciem i precyzją. Dokładność konieczna jest też przy wszczepieniu implantu zęba w kość. Kiedy ten znajdzie się w planowanym miejscu, lekarzowi pozostaje już tylko zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty stomatologiczne a środki znieczulające

Myśl o wszczepieniu implantu zęba rodzi u wielu osób obawy związane z potencjalnym silnym bólem doświadczanym w czasie zabiegu i bezpośrednio po nim. Na szczęście niepokój ten jest całkowicie bezpodstawny. Obecnie implantologia korzysta z bardzo wydajnych leków przeciwbólowych, zapewniających pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Pacjenci wyjątkowo wrażliwi na ból mogą oprócz tego skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego całkowicie eliminującego problem strachu przed chirurgiem-stomatologiem.