Kontenerowy wywóz odpadów – usługa dla firm i osób prywatnych

Kontenerowy wywóz odpadów – usługa dla firm i osób prywatnych

Remont mieszkania, prace w ogrodzie, budowa lub przebudowa domu, sprzątanie strychu bądź piwnicy – co łączy te, na pierwszy rzut oka zupełnie niezwiązane ze sobą czynności? W przypadku ich wszystkich pojawiają się duże ilości odpadów, które nie powinny znaleźć się wśród odpadów komunalnych. Stare sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz odpady zielone i ziemia należy odwieźć do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednak postąpić, jeśli nie jesteśmy w stanie przewieźć ich samodzielnie? W takich przypadkach najodpowiedniej zrobimy decydując się na kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz śmieci – jak to działa?

Wywóz odpadów w przystosowanych do tego kontenerach to usługa, która pozwala pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe użycza klientowi kontener o objętości dostosowanej do prowadzonych prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od niego wypełniony kontener na śmieci. To na niej leży w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o legalną utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem praktycznym i bezproblemowym.

Komu rekomendujemy kontenerowy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z ewidentnych przyczyn usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie są w stanie zorganizować transportu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest także chętnie zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa remontowe, ogrodnicze czy budowlane. W sezonie zimowym to też najlepszy sposób na przechowywanie i pozbycie się śniegu usuniętego z boisk, dróg wewnętrznych, parkingów czy trawników.