Mikropigmentacja zarostu – na czym polega uzupełnianie brody?

Mikropigmentacja zarostu – na czym polega uzupełnianie brody?

Kluczowe wiadomości na temat uzupełnianiu zarostu. Przekonaj się!

Broda od zawsze była wyznacznikiem męskości, a jej wygląd wiele mówi o jej właścicielu. Hodowanie bujnej brody znowu jest popularne po licznych latach promowania gładkiej skóry twarzy jako kanonu estetycznego u płci męskiej. To powoduje, iż dla wielu osób problemy z zapuszczeniem brody mogą być przyczyną niebagatelnych kompleksów. Można spróbować je stłumić między innymi dzięki zabiegowi mikropigmentacji zarostu.

Przyczyny utraty włosów na brodzie

Podobnie jak wszystkie powierzchnie ciała również twarz może stracić włosy. Broda mocno przerzedzona czy też z zauważalnymi plackowatymi punktami bez włosków prezentuje się nieschludnie i może prowadzić do niskiej samooceny. Najczęściej przerzedzenie brody jest po prostu pokłosiem cyklu osłabienia się włosów i obniżenia się poziomu testosteronu w organizmie, co jest naturalnym efektem upływu lat. Jednak obniżenie się poziomu hormonów androgennych często następuje niespodziewanie też u panów w kwiecie wieku, co kończy się między innymi utratą włosów na twarzy. Gwałtowna utrata włosów to także częstokroć następstwo ich nieodpowiedniej pielęgnacji – nieprawidłowe użycie kosmetyków bądź akcesoriów. Na kondycję włosów istotny wpływ ma odżywianie, w związku z tym mężczyźni powinni zadbać o dietę obfitą m.in. w cynk, magnez i wapń, jak również witaminy z grupy B, witaminę E oraz D. Stres również nie pomaga w wyhodowaniu bujnego zarostu – włoski wypadają samoistnie, a niekiedy są spontanicznie wyrywane w stresowych sytuacjach.

Uzupełnianie brody specjalnym pigmentem – o mikropigmentacji

Popularnym sposobem na zatuszowanie kłopotów z wyhodowaniem zarostu jest jego zupełne zgolenie. Jednakże nie każdy mężczyzna czuje się dobrze z gładką skórą twarzy albo chciałby móc nosić zarost, bo uważa, iż to koryguje rysy twarzy i dodaje im „pazura”. Można postawić na przeszczep mieszków włosowych, lecz taki zabieg to często wydatek w kwocie co najmniej paru tysięcy złotych. Alternatywą jest zabieg mikropigmentacji brody polegający na jej uzupełnieniu dzięki wprowadzeniu w płytkie warstwy skóry specjalnego pigmentu. “Wytatuowane” punkciki z pigmentu wyglądają jak delikatnie odrośnięte włosy, a dostrzeżenie detali sztucznych od rzeczywistego zarostu jest możliwe zwykle po dotknięciu brody. Uzupełnianie zarostu ukrywa powierzchnię skóry dotkniętą łysieniem plackowatym oraz całkowitym, pomaga optycznie zagęścić rzadkie owłosienie, a także umożliwia modyfikację linii zarostu. Należy jednak mieć na uwadze, że efekty mikropigmentacji nie utrzymują się na stałe i utrzymują się mniej więcej roku.

Dane:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]