Nie daj się oszukać – zleć sprawdzenie historii samochodu

Nie daj się oszukać – zleć sprawdzenie historii samochodu

Nabycie auta używanego na ogół związane jest z jakimś ryzykiem – samochód z „drugiej ręki” jest co prawda dużo tańszy niż pojazd nabyty prosto z salonu, niemniej jednak może posiadać przeróżne ukryte defekty. Jak wybrać dobry samochód i uniknąć straty pieniędzy?

Kupno samochodu używanego – co warto sprawdzić?

Rok w rok dziesiątki tysięcy naszych rodaków decyduje się na kupno samochodu z drugiej ręki, co pozwala oszczędzić aż do kilku tysięcy złotych w stosunku do wozów nabywanych prosto od autoryzowanego dealera. Zakupy tego rodzaju bywają nietrafione – może się zdarzyć, że rzeczywisty stan techniczny samochodu jest przemilczany przez zbywcę, a niewidoczne wady wychodzą na jaw dopiero po jakimś czasie. Jak zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami i wybrać samochód na miarę naszych potrzeb? Przed transakcją istotne jest dogłębne zweryfikowanie pojazdu, np. sprawdzenie historii samochodu. Robi się to sczytując VIN – z jego pomocą możemy dowiedzieć się, kto był właścicielem auta, uzyskać dane o ewentualnych kolizjach, kradzieżach pojazdu, a także jego uszkodzeniach. Warto też sprawdzić stan techniczny auta przy pomocy specjalistycznego sprzętu do diagnostyki – wykrywa to ukryte wady.

Inspekcja auta przed kupnem – jak wygląda?

Nie wiesz, na co trzeba zwrócić uwagę przy kupnie używanego auta? A może nie masz czasu na samodzielne sprawdzanie kondycji samochodu? W ustrzeżeniu się przykrych niespodzianek pomoże profesjonalna inspekcja samochodu, którą mogą wykonać wyspecjalizowane firmy. Podmioty tego typu dysponują specjalistycznym aparatami do diagnostyki, które stosują np. do analizy powłoki lakieru. Inspektorzy firmy dojeżdżają do miejsca, w którym znajduje się auto, sczytują numer VIN, kontrolują, czy pojazd nie został skradziony, a po sfinalizowanych oględzinach tworzą pełny raport odnośnie kondycji samochodu wraz z jego dokumentacją fotograficzną.