Nie musisz kupować drukarki 3D. Drukowanie zleć firmie CadXpert

drukowanie 3D, druk 3D na zamówienie

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest skierowana głównie do konstruktorów, projektantów CAD, osób zatrudnionych w wydziałach badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów oraz przedstawicieli wielu innych sektorów przemysłu. Każda osoba czy też firma, której potrzebny jest prototyp bądź model koncepcyjny wykonanego w technologii PolyJet, FDM, SLS,SLA, i DMLS, może złożyć zamówienie na te usługę, o ile nie posiada własnej drukarki 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – oprócz asortymentu oferuje też usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza wymienionymi powyżej usługami CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne i online – webinary). Na stronie dystrybutora znajduje się też baza wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne informacje od producentów urządzeń do druku 3D, jak i opracowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest również pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny wydruk 3D detali

Druk 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – zwana także stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy wiązką lasera. Do kogo adresowana jest usługa wydruku 3D w technologii SLA? Do osób bądź przedsiębiorstw, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technologia, która gwarantuje wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk bardzo wąskich ścianek, gładkiej powierzchni, detali oraz wyrazistych konturów.

Wydruk 3D w technologii SLS

Technologia drukowania 3D metodą SLS przebiega na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są kolejne powłoki materiału – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najważniejsze atuty tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego zapewnia trwałość chemiczną i mechaniczną oraz precyzję konturów.

Wydruk 3D metodą FDM – barwne filamenty

FDM to najpopularniejsza technologia drukowania 3D – za jej powodzeniem stoi atrakcyjna relacja kosztów do jakości, a także opcja zastosowania materiałów w szerokiej palecie barw. W trakcie druku metodą FDM prototyp pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim za pomocą urządzeń profesjonalnych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Z tej technologii druku korzystają osoby, które potrzebują prototypów albo modeli koncepcyjnych.

Dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]