Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Proteza czy implanty zębów? Co warto wybrać?

Niegdyś osoby, które z rozmaitych przyczyn straciły uzębienie, zmuszone były do tego, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to jednak najlepsze wyjście, bo protezy potrzebują pracochłonnej opieki, a ich noszenie nie będzie zbyt komfortowe. Z tego względu tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się znacznie bardziej komfortowe, lecz także posiadają wiele innych zalet. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie widocznych długo efektów, do zera zmniejszając prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak wygląda operacja wykonania implantów zębów, które rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębowe.

Nowoczesne techniki implantologii

Dziś implantologia stosuje 2 typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm oraz trochę krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, a układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś pozwala na znaczące skrócenie okresu dochodzenia do siebie – chory nie odczuwa żadnych dolegliwości nawet po trzech miesiącach. Do tej pory powinien wykorzystywać zimne okłady, zaś od razu po zabiegu – wystrzegać się gorących dań, tytoniu oraz napojów alkoholowych. Istotne jest także wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które zmniejszają obrzęk oraz ból.

Implantologia – komu powierzyć?

Implantologia ma ogromny wpływ na jakość życia chorych – dlatego tak ważne jest to, żeby znaleźć odpowiedniego lekarza. Jak jednak uniknąć przykrych pomyłek oraz problemów ze zdrowiem? Dobrze postąpimy powierzając wykonanie implantów zębowych dentyście z dużym stażem oraz korzystnymi recenzjami od poprzednich pacjentów. Jak je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wprowadzeniu w Google nazwy gabinetu dentystycznego na pewno znajdziemy ważne wskazówki.