Więcej szczegółów o mikropigmentacji zakoli.
Wypadanie włosów spowodowane jest licznymi czynnikami i może dotyczyć rozmaitych obszarów ciała. Jednak kiedy łysienie dotyka głowy, czyli miejsca które zawsze jest widoczne i które ciężko ukryć przed wzrokiem osób trzecich, może to źle wpłynąć na percepcja swojego ciała i przyczynić się do obniżenia poczucia własnej wartości.
Rezultatem jakich zachowań jest utrata włosów?
Włosy wypadają nam regularnie. Każdego dnia tracimy ich średnio około 100 sztuk i jest to ilość, do której z reguły nie przywiązujemy większej wagi. Mnóstwo czynników może jednakże dostrzegalnie przyspieszyć proces utraty włosów. Łysieniema przyczyny medyczne, jak m.in. łysienie plackowate bądź androgenowe, jednak jednakowo silny wpływ na jego intensyfikację mają nasze własne zachowania. Wypadanie włosów może być rezultatem złej diety, nieprawidłowo lub zbyt często przeprowadzonych zabiegów farbowania i rozjaśniania włosów, a także nieodpowiednia ich pielęgnacja. Znaczący wpływ na nasze włosy ma także napięcie, jaki odczuwamy z różnych powodów. Stres prowadzi do psychogennego łysienia, a w licznych przypadkach prowadzi nawet do tego, że osoba odruchowo sama wyrywa kępki włosów z głowy lub z twarzy i w konsekwencji uszkadza ich mieszki.
„Tatuaż” głowy ukrywa braki we włosach
Leczenie przerzedzonych włosów, a także ich odbudowa po kompletnym ich wypadnięciu są możliwe za sprawą ich przeszczepowi. Zabieg ten niestety łączy się ze sporymi kosztami i nie wszyscy pacjenci mogą ponieść taki wydatek. Ale jest alternatywne rozwiązanie – „tatuaż” włosów, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. To zabieg mikropigmentacji medycznej polegający na ukrywaniu efektów łysienia poprzez wprowadzenie w płytkie warstwy skóry głowy pigmentu, który wygląda jak nieznacznie odrośnięte włosy. Tym sposobem w przypadku rzadkich włosów uzyskuje się efekt bujniejszej fryzury, natomiast na całkowicie wyłysiałej skórze głowy – efekt krótko zgolonej fryzury. Fakt, że skóra nie jest pokryta prawdziwymi włosami jest właściwie niewidoczny i jest to możliwe do wykrycia zwykle jeśli dotknie się skóry. Należy zaznaczyć, że mikropigmentacja skóry głowy nie jest zabiegiem leczniczym i nie doprowadzi do odrośnięcia włosów. Natomiast barwnik z powodu naturalnego procesu łuszczenia się skóry powoli traci intensywność i przeważnie po roku niezbędne jest powtórzenie zabiegu.
Dane:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków
Mob.: +48 516 481 888
E-mail:
[email protected]