Tytanowe implanty zębowe. Solidna podstawa dla korony

Tytanowe implanty zębowe. Solidna podstawa dla korony

Implanty stomatologiczne to najlepsza metoda na zastąpienie straconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębowe równie dobrze sprawdzają się także w przypadku znacznych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one dużo bardziej komfortowe od protez, a o ile odpowiednio się o nie zatroszczymy, bez większych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkanaście lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich wytworzenia. Z jakich materiałów wytwarza się współczesne implanty zębów?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na wstępie warto nadmienić, że implant zęba to wyłącznie ta część, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, który cechuje się wysoką wytrzymałością. Jego największą zaletą jest też to, że nie reaguje z żadną substancją ani nie koroduje – jego używanie jest więc w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzymuje wiele lat.

Z jakich materiałów robi się korony implantów stomatologicznych?

Spektrum tworzyw, z których wykonuje się korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębów z koroną porcelanową, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a oprócz tego nie wywołującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje także tańsze metalowe korony z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i ponadto zapobiegającą uczuleniom. Ostateczna budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane głównie w miejsce zębów tylnych.