Nie wszystkie schorzenia jamy ustnej możemy wyleczyć tradycyjnymi sposobami. Jeżeli są one nieskuteczne, jedynym wyjściem bywa zwykle jedna z metod chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego powinniśmy udać się między innymi w przypadku dużych ubytków zębów, uszkodzeń dziąseł, potrzeby umieszczenia implantów lub koron i schorzeń tkanek miękkich, takich jak różnego rodzaju narośle lub nowotwory. Jakie techniki bywają zatem wykorzystywane w czasie kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do którego lekarza wybrać się, aby zabiegi były komfortowe, a nie przytrafiły się nam przykre pomyłki?
Zabiegi przeprowadzane przez chirurga stomatologa
Z pewnością najpopularniejszym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się ekstrakcje zębów – także tych bardzo uszkodzonych, wymagających otwarcia dziąsła oraz dłutowania. W przypadku sporych ubytków lub pacjentów po złamaniach konieczne okazuje się niekiedy odbudowanie kości – to także jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się także terapią wszelkich schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład nadmienionych wcześniej guzów lub narośli – a także odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.
Chirurg stomatolog – jak znaleźć specjalistę?
Jak nietrudno się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się źródłem poważnych trudności. Dobrze zatem powiedzieć parę słów na temat tego, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi czynnikami kierować się przy szukaniu lekarza. Najważniejsze będzie niewątpliwie to, aby wykorzystywał on wyłącznie innowacyjne urządzenia i, co najważniejsze, środki przeciwbólowe. Sporą wagę ma również atmosfera w gabinecie oraz podejście stomatologa do pacjentów – wiele mówią nam o nim opinie dotychczasowych pacjentów, a te wyszukamy między innymi w internecie bądź wśród przyjaciół.