Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka i zastosowanie

Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka i zastosowanie

Jeśli potrzebujesz aparatów do ultradźwięków, koniecznie wejdź na www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow

Ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz są często wykorzystywane przez fizjoterapeutów. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, bowiem prawidłowo aplikowane ultradźwięki wywierają bardzo pozytywny wpływ na zdrowie pacjentów. Mogą być one stosowane do masażu mięśni, a wyzwalane za ich pomocą ciepło działa kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami może być stosowany do redukowania napięcia mięśniowego, łagodzenia bólu i usprawnienia przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie z wykorzystaniem dobrego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do ultradźwięków – jak działa?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko wieku, bazuje na 2 typach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają przede wszystkim na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – ścięgien, wiązadeł, blizn czy stawów i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do sporego wysiłku czy też przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych. Tymczasem efekty atermiczne mają zbawienne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne lub stacjonarne?

Istnieją dwa rodzaje aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie opcją najlepszą dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów czy też podejmujących ich w kilku gabinetach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje dużą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z NFZ – lepszym rozwiązaniem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Dane:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]