Dlaczego warto posiadać oczyszczacz powietrza?

Dlaczego warto posiadać oczyszczacz powietrza?

Społeczeństwo powoli przekonuje się, jakże ważne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu różnego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: pyłki kwiatów, kurz, spaliny samochodów, dym tytoniowy czy bakterie i wirusy. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w biurze lub mieszkaniu?

Oczyszczacz powietrza – jak wiele zanieczyszczeń wyeliminuje?

Obecnie najodpowiedniejszym wyjściem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. To urządzenie upora się zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się definiując minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która będzie wychwycona w ich filtrze. Urządzenia o wysokiej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, zatrzymują prawie wszystkie cząsteczki o wielkości 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może być jeszcze skuteczniejsze.

Wypróbuj oczyszczacz powietrza Airdog

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje wysoki poziom filtracji. Wyłapują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co pozwala pozbyć się sadzę, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 skutecznie i błyskawicznie zatrzymuje również wirusa grypy, co zaświadczają wykonane testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, natomiast jonizator plazmowy po prostu wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, łatwe w użyciu oraz energooszczędne.