Zajrzyj tutaj, jeśli potrzebujesz szczegółowych wiadomości na temat korekcji laserowej.
Dostęp do różnorodnych zawodów, codzienny komfort oraz możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych – to jedynie kilka z powodów, które przekonują pacjentów do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnio ciągle wzrasta, do czego przyczynia się zapewne doskonalsza technologia (i wynikająca z niej obniżka cen leczenia) oraz nadzwyczaj małe ryzyko potencjalnych komplikacji. Za decyzją o przeprowadzeniu zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają także kwestie zdrowotne. Liczne badania wykazują bowiem, że nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w dużo poważniejsze problemy, gdyż stanowią czwartą (tuż po jaskrze, zwyrodnieniu plamki oraz zaćmie) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią zmaga się jeden na trzech Europejczyków.
Korekcja laserowa wzroku – efektywność i niskie niebezpieczeństwo powikłań
Laserowa korekcja wzroku korzysta z technologii kształtowania rogówki za pomocą skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej środku osiąga się świetne rezultaty. Redukując jej obwód i podnosząc środek, można natomiast usunąć hyperopię. Dziś szeroko rozpowszechnionych typem lasera wykorzystywanego w trakcie zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wysyła krótkie impulsy podczerwieni. Pozwala to na przeprowadzenie dokładnego modelowania, a przy tym zmniejsza ryzyko uszkodzenia pozostałych części rogówki. Za decyzją o wyborze tej metody leczenia wad widzenia przemawia multum argumentów. Główne z nich to w szczególności dokładność, mała inwazyjność, skuteczność, jak również minimalne zagrożenie powikłań. Należy napomknąć również o tym, iż zabieg nie musi być przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.
Korekta laserowa wzroku – lekarz nie zgodzić się na zabieg
Zanim zaplanujemy poddanie się leczeniu laserem, trzeba wiedzieć o tym, iż w sporadycznych sytuacjach lekarz odmówi jego wykonania. Wśród najpopularniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy przede wszystkim infekcje wirusowe, posiadanie rozrusznika serca, choroby autoimmunologiczne, schorzenia oczu jak przykładowo zaćma, wiek poniżej 21 roku życia czy ciążę i karmienie piersią.
Dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]