Korekcja starczowzroczności – odzyskaj widzenie w bliży

Korekcja starczowzroczności – odzyskaj widzenie w bliży

Dowiedz się więcej o leczeniu starczowzroczności Kraków.

Starczowzroczność, inaczej presbiopia, to jeden z naturalnych procesów wynikających ze starzenia się organizmu. Jej symptomem jest pogorszenie widzenia na krótkie odległości, co tak naprawdę uniemożliwia rozwiązywanie krzyżówek, użycie laptopa czy telefonu komórkowego, czytanie książek oraz podejmowanie szeregu prostych czynności. Presbiopia jest rezultatem osłabienia zdolności akomodacji oka bądź jej kompletnej straty. Sposobem na poradzenie sobie z tą dolegliwością może być przepisanie okularów, niemniej jednak rodzi to sporo komplikacji. Soczewki do bliży utrudniają dostrzeganie dali, okulary dwuogniskowe najczęściej nie są komfortowe, zaś modele progresywne bywają przeważnie drogie. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się tym samym wyeliminowanie starczowzroczności podczas zabiegu.

Leczenie starczowzroczności. Dlaczego jest potrzebne?

Jak już wspomnieliśmy, leczenie presbiopii pozwala uniknąć licznych przeszkód przy podejmowaniu się codziennych, najprostszych aktywności. Ludzie mający tę chorobę (trzeba zaznaczyć, iż często pierwsze symptomy starczowzroczności manifestują się zaraz czterdziestce) mają trudności z czytaniem bądź korzystaniem z laptopa, jak również robieniem zakupów (w gruncie rzeczy ogranicza możliwość odczytania etykiety artykułu) bądź jazdą komunikacją publiczną (kłopoty z korzystaniem z rozkładów jazdy). Oprócz tego, przeciwnie do krótkowzroczności, presbiopia nie jest równoważona przez zdolność wyraźniejszego widzenia dalszych obiektów, a używanie szkieł korekcyjnych bywa dla chorego niekomfortowe. Nie należy również zapominać, że wada ta się nieustannie zwiększa, a każde następne dwa lata przynoszą przeważnie pogorszenie widzenia o blisko 0,25 dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – eliminacja wady podczas jednego zabiegu

Oprócz korekcji z użyciem okularów, możliwe jest także leczenie presbiopii z wykorzystaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują konieczność stosowania szkieł korekcyjnych. Metody takie jak PRESBYMAX® są także sposobem na to, żeby podczas pojedynczego zabiegu zupełnie pozbyć się wady w obu oczach.

Dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]