Lekarz do zadań specjalnych – chirurg naczyniowy

Lekarz do zadań specjalnych – chirurg naczyniowy

Lekarze przeprowadzający operacje muszą posiadać ogromną wiedzę, szczególnie jeśli zabiegi skupiają się w obrębie naczyń krwionośnych. Zobaczmy więc jakie metody stosuje chirurg naczyniowy i na co trzeba zwrócić uwagę poszukując dobrego specjalisty.

Chirurg naczyniowy poszerzy naczynia krwionośne

Nowoczesna medycyna idzie do przodu i umożliwia wyleczenie nawet niezwykle ciężkich dolegliwości. Chirurg naczyniowy najczęściej wykonuje zabiegi dotyczące usunięcia zatorów, tętniaków aorty brzusznej i niewydolności kończyn górnych, czyli związanych ze zwężeniem średnicy żył i tętnic. Choroby tego rodzaju doskwierają zazwyczaj po pięćdziesiątce oraz u pacjentów zaniedbujących własne zdrowie. Dym papierosowy, pochłanianie dużej ilości cukru, brak ćwiczeń – to najgorsi wrogowie naszych żył.

Chirurg naczyniowy – pomoże nieinwazyjnie

Pacjenci cierpiący na chorobę zakrzepową zazwyczaj kwalifikują się do operacji wykonywanych przy użyciu rozmaitych metod. Najważniejsze operacje to chemoembolizacja i skleroterapia. Embolizację, czyli celowe zwężenie przekroju naczynia wykorzystuje się przy krwawieniu narządów. Dobre efekty zapewnia też skleroterapia, szczególnie w usuwaniu widocznych naczyń krwionośnych. Decydując się na trudny zabieg weźmy pod uwagę przede wszystkim wiedzę i umiejętności lekarza, który będzie wykonywał wszystkie czynności. Sugerujmy się także zdaniem innych pacjentów. Najlepsze kliniki z zakresu chirurgii naczyniowej to Kraków, Warszawa i Łódź.